>Logo
 
Omvisningstilbud i Eidsvollsbygningen i 2010
Alle som kommer til oss får omvisning i Eidsvollsbygningen, enten du kommer i gruppe eller på egenhånd. Eidsvollsbygningen er åpen hele året, men med varierende åpningstider og omvisningtilbud.
I publikumssenteret Wergelands Hus kan du gå på egen hånd.
Alt på samme inngangsbillett!

GRUPPETILBUD (må forhåndsbestilles)

"1814 - året som forandret Norge"
Omvisningen handler om mirakelåret 1814 - ett av de mest begivenhetsrike år i norsk historie. Som sentrum i begivenhetene står Eidsvollsbygningen. Hva skjedde egentlig når eidsvollsmennene var her i 1814?
Hovedfokus 1814 historie. Varighet 45 minutter. 
 

"1814 - kort og godt"
Historien om 1814 kort fortalt i bygningens viktigste og mest kjente rom - Rikssalen.
Hovedfokus 1814 historie. Varighet 20 minutter.

"De 112"
Omvisningen har fokus på de 112 mennene som var samlet på Eidsvoll i 1814. Hvem var de egentlig, og hva slags oppdrag hadde de? Guiden leder gruppen gjennom et engasjerende rollespill i Rikssalen der man blir bedre kjent med eidsvollsmennene.
Hovedfokus Eidsvollsmennene. Varighet 45 minutter.

"Mitt stolte Eidsvold"
Et tilbud som var nytt i Kulturminneåret 2009, og som vi tilbyr også i år.
Bli kjent med Eidsvollsbygningen – det særpregede huset, et av landets fremste kulturminner og i sin samtid et av Norges største og mest moderne bygninger. La deg begeistre og fascinere!
Hovedfokus kulturminnet/arkitektur. Varighet 45 minutter.

 

Ring oss for bestilling på tlf: 63922210
 
Bookinansvarlig svarer mer enn gjerne på spørsmål og finner tid til dere!

 

 


11.  september 1814
- Over kongen bryde nu fast alle staven, skriver slottsprest Claus Pavels i...